صفحه ها
دسته
برخي از نوشته ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 942887
تعداد نوشته ها : 446
تعداد نظرات : 419
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

قره قوروت را از آب ماست يا همان دوغ مي گيرند كه پس از جوشيدن و تغليظ بصورت جامد در مي آيد.

مزه ترش قره قوروت بخاطر درصد بسيار بالاي اسيد لاكتيك آن مي باشد. ميزان اسيد لاكتيك قره قوروت بقدري زياد است كه ميتوان گفت خود اسيد لاكتيك است !!!! . اسيد لاكتيك يك ماده دفعي براي بدن محسوب ميشود زيرا خون را شديداً اسيدي كرده و تعادل ph خون را به هم ميزند.

يكي از دلايلي كه گفته مي شود ماست چكيده بهتر از خود ماست است اين است كه مقدار زيادي از اسيد لاكتيك آن كه در آب ماست موجود است گرفته شده است ولي با اين حال بهتر است با مقداري نعناع ، پونه و موسير مصرف شود (تا حالت سردي و اسيدي آن كاهش يابد)

در حالت طبيعي، خون انسان كمي قليايي بوده و بسيار حياتيست كه اين حالت حفظ شود بدين جهت در خلقت انسان مكانيزم هاي پيچيده اي تعبيه شده است كه اين تعادل را حفظ كنند.

در بدن انسان مقدار pH متعادل بين 34/7 و 40/7 ميباشد كه كمي قليايي است و بايد در اين محدوده نگه داشته شود در غير اينصورت بعضي از واكنش هاي آنزيمي انجام نمي گيرد و تنظيم فعاليتهاي فيزيكي و شيميايي درون سلولي با مشكل مواجه مي شود.


مصرف قره قوروت به شدت خون را اسيدي مي كند (به علت ميزان بسيار بالاي اسيد لاكتيك) و آنرا از حالت قليايي طبيعي خود خارج مي‌كند. بدن براي ترميم و تصحيح اين حالت بسيار مخرب كه مي‌تواند در صورت ادامه بسيار خطرناك گشته و فعاليت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل كند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها مي‌گردد تا كلسيم آنها را براي قليايي كردن خون آزاد كند.

كلسيم بهترين و سريع‌ترين عامل قليايي كردن خون مي‌باشد. اين كلسيم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط كليه‌ها دفع مي‌گردد. در نتيجه مصرف قره قوروت باعث پوكي استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها مي‌گردد.

بسيار بسيار جاي تاسف است كه خيلي از پزشكان و افراد تحصيل كرده آنرا براي درمان پوكي استخوان و لاغر شدن افراد چاق تجويز مي كنند با اين تصور غلط كه چون قره قوروت داراي كلسيم است پس براي پوكي استخوان مناسب است در صورتيكه كلسيم آن نه تنها جذب نمي شود بلكه طبق توضيحات بالا باعث پوكي استخوان و خرابي دندانها نيز مي شود. جالب است حتي آنرا براي رشد و نمو كودكان مفيد دانسته و براي آن خاصيت دارويي قائل شده اند !!!. گاهي اوقات آنرا براي كاهش فشار خون تجويز مي كنند كه اين خود باعث خرابي و خوردگي رگها ميشود. ميتوان بجاي آن از بسياري ميوه هايي كه در كاهش فشار مناسب هستند مانند آب ليمو يا مخلوط يك ليوان آب و 2 قاشق سركه سيب خانگي استفاده كرد.

اي كاش مضرات مصرف قره قوروت به اينجا ختم مي شد.

اسيد لاكتيك فعاليت نرون هاي مغزي را به شدت كاهش ميدهد و چون قره قوروت حاوي مقادير بسيار زياد اسيد لاكتيك مي باشد لذا براي مغز انسان بسيار مضر مي باشد.بعضي از آثار و نتايج زيانبار اسيدي شدن خون :


انواع بيماريهاي قلب و عروق

خورده شدن ديوارة سرخرگ ها و سياهرگ ها

ضعف حافظه

آلزايمر

ديابت

سرطان

ضعف سيستم ايمني بدن

بيماري هاي سيستم عصبي مانند بيماري خطرناكMS

پوكي استخوان

خرابي و فساد دندانها

لقي دندانها

ضعف اعصاب

تشنج

دل درد شديد در دختران هنگام عادت ماهانه


در غرب به خون اسيدي لقب كُشنده خاموش (Silent Killer) داده اند.

در خصوص بيماري هاي ناشي از اسيدي شدن خون ، مطالب بسياز زيادي در اينترنت موجود است كه اكثراً به زبان انگليسي است.
 


اميدوارم مطلب فوق دريچه اي ديگر از سلامتي را بروي شما بگشايد و دروازه اي از بيماريها را ببندد.

 


دسته ها : پزشکیوسلامت
بیست و سوم 4 1390 17:15
X