صفحه ها
دسته
برخي از نوشته ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 949696
تعداد نوشته ها : 446
تعداد نظرات : 419
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 نسخه چاپی ارسال به دوستان اعلام آخرین سقف دستمزد 27 بازیگر سینما در یک برنامه سیما

 برنامه صبحگاهی چهارسو که هر هفته صبح یک شنبه با حضور رضا استادی پخش می شود در برنامه این هفته خود به برنامه ای به شدت جنجال برانگیز تبدیل شد . این برنامه که به نوعی می توان آن را یک نود سینمایی البته از نوع صبحگاهی آن دانست در این هفته به موضوع دستمزد بازیگران سینما می پرداخت .موضوع دستمزد ستاره های سینما به موضوع بحث برانگیزی در هفته اخیر تبدیل شد و این موضوع از آنجا شروع شد که رسانه ها خبری منتشر کردند که محمد رضا گلزار برای بازی در دریک فیلم و تنها برای بازی در سه روز ۹۰میلیون تومان دریافت کرده است .

در این برنامه همچنین گفت وگویی با حسین فرح بخش انجام شد و فرح بخش در صحبتهایی گفت : مقصر اصلی در مسئله دستمزد بالای بازیگران وزارت ارشاد بود که تهیه کنندگان را ۴پاره کرد .

وی درادامه گفت :بعضی بازیگران ما واقعا بی انصافند چون اگر فکر می کنند که حضور آنها باعث پرفروش شدن یک فیلم می شود بهتر است از فروش فیلم پورسانت بگیرند .

حسین فرح بخش همچنین گفت : بعضی از هنر پیشه ها از بی لیاقتی برخی کار گردانان و تهیه کنندگان سوئ استفاده می کنند و پول زیادی می گیرند .

در ادامه رضا استادی لیستی را شامل ارقامی درباره دستمزد بازیگران مطرح سینمای ایران خواند و منبع آن را تهیه کنندگان ،مدیران تولید وسایر عوامل فیلم اعلام کرد .در این لیست دستمزد تقریبی بازیگران سینما به شرح زیر اعلام شد :

مهران مدیری ۱۰۰میلیون

پرستویی :۴۰تا ۵۰میلیون

معتمدآریا :۳۰میلیون

فروتن ۴۰تا ۶۰میلیون

بهرام رادان ۵۰میلیون

ترانه علیدوستی ۳۰میلیون

الناز شاکر دوست ۳۵تا ۴۰میلیون

حمید فرخ نژاد: ۱۸تا ۲۰الی ۳۰میلیون

مهناز افشار ۴۰میلیون

نیکی کریمی ۴۵میلیون برای ده روز

جواد رضویان ۶۰میلیون

حامد بهداد ۳۵میلیون

لیلا حاتمی ۴۵میلیون

باران کوثری ۳۰میلیون

رضا عطاران ۷۰میلیون

رضا کیانیان ۳۰میلیون

امین حیایی (عنوان شد دراین سالها درگیرسریال کلاه پهلوی است )ولی اخیرا برای فیلمی ۴۰میلیون دریافت کرده و تا ۶۰میلون نیز دستمزد او قابل افزایش است .

شهاب حسینی ۶۰تا ۷۰میلیون

کامبیز دیرباز ۲۵تا۳۰میلیون

امیر جعفری ۳۰میلیون

عزت الله انتظامی ۴۰میلیون

علی نصیریان ۲۵میلیون

هدیه تهرانی ۱۰۰میلیون

مجید صالحی ۴۰میلیون

جمشید هاشم پور ۱۵تا۲۰میلیون

حامد کمیلی ۳۰میلیون

رضاشفیعی جم ۴۰میلیون

اکبر عبدی ۴۰تا ۵۰میلیون  

در بخش‌هایی از این برنامه زنده تلویزیونی بازیگرانی چون رضا رویگری، شهاب حسینی، نیلوفر خوش خلق، عباس امیری و ... به بیان دیدگاه‌های خود درباره افزایش دستمزدهای بازیگری و ناعدالتی موجود در آن پرداختند.
همچنین حسین فرحبخش تهیه کننده فیلم‌های پرمخاطب سینمایی با اشاره به اینکه برخی از بازیگران سینمای ایران بی‌انصاف هستند، چند پاره شدن تهیه کنندگان سینما در سال‌های اخیر را یکی از عوامل افزایش بی‌حساب و کتاب و دستمزد برخی از بازیگران دانست و گفت: سابق بر این نوعی وحدت رویه در دستمزدهای بازیگران از سوی اتحادیه تهیه‌کنندگان وجود داشت که چند پاره شدن تهیه‌کنندگان و تشکیل انجمن‌های مختلف تهیه و تولید فیلم، این وحدت را از بین برد.

رضا استادی کارشناس این برنامه در جمع‌بندی مطالب خود به این نکته اشاره کرد: تولید سریال‌های تلویزیونی بلند مدت و تله فیلم‌ها در سال‌های اخیر که موجب شده بازیگران سینما بیشتر وقت خود را به کارهای تلویزیونی اختصاص دهند، یکی از دلایل بالا رفتن سقف دستمزدها بوده است.


سیم 8 1388 19:30
X