صفحه ها
دسته
دامنه‌هاي‌سايت
دوستان
سايت‌هاي برتر
برخي از نوشته ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 734447
تعداد نوشته ها : 510
تعداد نظرات : 479
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نمیدونم شما چقدر با قابلیت های نوار آدرس مرورگر خودتون آشنایی دارین ولی چیزی که واضع ه اینه که نوار آدرس مرورگر شما قابلیت هایی بیشتر از اضافه کردن دات کام (به وسیله کلید های کنترل + اینتر) به آخر آدرس های مورد نظر شما رو داره. در ادامه با بعضی از این قابلیت ها آشنا میشیم

قابلیت اول: تهیه اسکرین شات از صفحات وب

به نوار آدرس مرورگر خود بروید و aviary.com را تایپ کنید. بعد از آدرس ذکر شده اسلش بزنید (/) و آدرس صفحه ی مورد نظر خود را تایپ کنید. با این کار از صفحه مورد نظر شما اسکرین شات گرفته می شود.

 

قابلیت دوم: دریافت ویدئو های یوتیوب

اگر شما تمایل دارید که ویدئو های موجود در یوتیوب رو خیلی سریع دریافت کنید کافیه قبل از آدرس ویدئوی مورد نظرتون deturl.com رو تایپ کنید و اسلش بزنید. با این کار ویدئوی شما به راحتی برای دانلود آماده می شود. علاوه بر این سرویس این سایت آدرس دیگری را نیز برای دریافت ویدئوهای یوتیوب در نظر گرفته است که در این روش کافی ست در ابتدای youtube عبارت pwn را اضافه کنید تا ویدئوی مورد نظر شما آماده دریافت شود.

 

قابلیت سوم: کوتاه کردن آدرس های اینترنتی

برای کوتاه کردن آدرس اینترنتی مورد نظر خود کافی ست bit.ly را قبل از آدرس مورد نظر خود تایپ کرده و اسلش را بزنید. لازم به ذکر است که سرویس های کوتاه کننده ی دیگری نیز وجود دارند که این قابلیت را به شما می دهند.


 

قابلیت چهارم: ایمیل یک صفحه وب

اگر در وب به صفحه جالبی برخوردید و می خواستید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید آدرس زیر را وارد کنید تا صفحه آماده ارسال برای دوستتان شود (در این آدرس در قسمت email آدرس ایمیل دوستتان و در قسمت body آدرس صفحه وب مورد نظرتان را قرار دهید). اگر نرم افزار پیش فرض ارسال ایمیل خود را تغییر نداده باشید، وارد نرم افزار Outlook Express می شوید.
 

mailto:email?body=web page

قابلیت پنجم: اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

برای اشتراک گذاشتن یک صفحه در شبکه های اجتماعی (نظیر تویثر، فرندفید، فیس بوک و…) کافی ست آدرس smub.it را به اول صفحه مورد نظر خود اضافه کنید. به عنوان مثال:

http://smub.it/http://nazaninpersia.tebyan.net

قابلیت ششم: یافتن صاحب یک سایت

برای بدست آوردن اطلاعات در مورد یک سایت ( نظیر صاحب دامنه و…) آدرس whois.domaintools.com را به اول آدرس سایت مورد نظر خود اضافه کنید. به عنوان مثال سایت یاهو:

http://whois.domaintools.com/http://yahoo.com

قابلیت هفتم: سازگار کردن صفحه وب با گوشی های همراه

اگر شما به وسیله گوشی همراه خود در حال وب گردی هستید و سایت یا وبلاگ مورد نظر شما نسخه موبایل ندارد کافی ست در ابتدای آدرس سایت مورد نظر خود، mopwn.com را تایپ کنید. با این کار صفحه مورد نظر شما توسط Google Transcoder با موبایل ها سازگار می شود. به عنوان مثال:

http://mopwn.com/http://nazaninpersia.tebyan.net

 منبع: پارسیش
دوم 6 1388 11:10
X