صفحه ها
دسته
برخي از نوشته ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 942884
تعداد نوشته ها : 446
تعداد نظرات : 419
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

یک عضو گروهک موسوم به ملی- مذهبی از فاش شدن ماهیت سکولاریستی و ضد اسلامی جریان آشوب طلب ابراز نگرانی کرد.
تقی رحمانی که با رادیو فردا مصاحبه می کرد، با وجود تقدیر از عناصر گروهکی «به خاطر سنگ تمام گذاشتن در راهپیمایی 13 آبان» و «قابل تحسین» خواندن این تحرکات گفت: برخی مواضع خطرناک است مثلا این که شما این حرکت را خلاصه کنید در جنگ اسلام و سکولاریسم. ما چوب این ضربه را با طرح مذهبی و غیرمذهبی در اول انقلاب خوردیم و آخرین آن طرح خودی و غیرخودی بود. این باعث می شود فضا به نفع جبهه مقابل باشد.

وی درباره این که چرا فعلا نباید بر سکولاریسم تاکید کرد گفت: جامعه امروز ایران جامعه ای نیست که به مرحله سکولاریسم فلسفی رسیده باشد.
این فعال گروهکی در عین حال درباره در راس قرار گرفتن کسانی چون موسوی و کروبی گفت: رهبری جنبش یک رهبری اعتقادی و ایدئولوژیک نیست مثل اول انقلاب، بلکه قراردادی است، حداکثری هم نیست، حداقلی است. یعنی تا وقتی طرف وفادار است با آن همراهی می کنید.

انتخاب عنوان «ملی- مذهبی» برای ائتلافی از گروهک های وابسته نظیر نهضت آزادی و جبهه ملی پس از آن صورت گرفت که هم ملی گرایی و هم دین مداری این گروهک ها به اعتبار انتشار اسناد وابستگی به سفارت آمریکا و مخالفت های صریح با احکام اسلامی، نزد ملت ایران زیر سؤال رفت

در همین وبلاگ بخوانید:

جنبش فرادینی و زایش دین سبز!

منظورمان ازجنبش‌سبز،مقابله با اسلام‌است!

دین سبز هم به بازار آمد!

تعریف‌های جالب از جنبش سبز!


هفتم 9 1388 22:40
X