صفحه ها
دسته
دامنه‌هاي‌سايت
دوستان
سايت‌هاي برتر
برخي از نوشته ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 741920
تعداد نوشته ها : 510
تعداد نظرات : 479
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

دین سبز هم به بازار آمد!

پس از آنکه در هفته‌ها و ماه‌های گذشته، شاهد رونمایی انواع و اقسام کالاهای سبز توسط اصلاح‌طلبان بودیم، دیروز بالاخره جدیدترین کالای سبز هم به بازار آمد و رسما رونمایی شد. این کالای جدید چیزی نیست به جز دین سبز!

بله ماجرا از این قرار است که دیروز همایشی در دانشگاه تهران برگزار شد که موضوع اصلی آن ارتباط دین با سبزها بود. البته من قبل از برگزاری این همایش فکر می‌کردم که اصلاح‌طلبان و سبزها بعد از مشاهده انحرافات متعدد در جنبش خود و برای جلوگیری از سقوط زودهنگام و نابودی همیشگی جنبش سبز، دست به کار شده‌اند و می‌خواهند با همایش و کنفرانس، جنبش سبز را به دین پیوند بزنند، اما خوشبختانه اینچنین نشد!

وقتی می‌نویسم خوشبختانه، منظورم این نیست که سبزها بی‌دین‌اند و یا اینکه از بی‌دینی آدم‌ها خوشحالم، نه خیر، خوشحالی من به خاطر این است که می‌بینم آش آنقدر شور شده که خود این جماعت هم رسما به بعضی واقعیات اعتراف می‌کنند. تا دیروز اعتراض می‌کردند که چرا اینقدر به ما تهمت میزنید و گوگوش و رضا پهلوی و شیرین عبادی را بر سر ما می‌کوبید، اما امروز دیگر صورت مساله کاملا عوض شده و دقیقا به همین خاطر خیال خودشان را راحت می‌کنند و اعتراف می‌کنند که جنبش سبز اصلا قرار نبوده دینی باشد، بلکه همه آدم‌ها با هر عقیده‌ای حتی ضددینی هم می‌توانند سبز باشد. اینها را بخوانید:

حسن محدثی (سازنده دین سبز): اگر جنبش سبز بخواهد بین دیندار و غیردیندار تفاوت قائل شود دیگر موفق نیست! وی در تشریح جزئیات دین سبز می‌گوید: دین سبز دینی است که دیندار و غیردینی را از یکدیگر جدا نمی‌کند و برای غیرمسلمانان همان حقوقی را قائل است که برای یک مسلمان قائل شده است.

چه دین خوبی! دین خوب یعنی دین سبز که اصلا کاری به دعوای دیندار و غیردینی ندارد! شما فهمید چی شد؟! همه هم و غم دین‌، این است که آدم دیندار تربیت کند، حالا یعنی چی که در دین ما، آدم دیندار و غیردیندار با هم فرقی ندارند؟ خوب آقاجان رک و پوست کنده بگو در جریان سبز ما دیندار و غیردیندار با هم فرقی ندارند، چرا از دین خرج می‌کنی؟!

محدثی ادامه داد: نظام مورد علاقه این دین کثرت‌گرایی* است و با جامعه مدرن و تحولات جهانی همسو باشد و اگر جنبش سبز بخواهد بین دیندار و غیردیندار تفاوتی قائل شود این جنبش دیگر موفق نیست.

به عبارت دیگر رمز موفقیت جنبش سبز به گفته آقای دکتر اینست که بین دیندار و غیردیندار، هیچ تفاوتی قائل نباشد. خوب اگر متولیان جنبش سبز چنین خواسته‌ای دارند، حرفی نیست، ولی نکته اینجاست که جنبش سبزی که در روزهای انتخابات، با ادعای پیروی از اهل بیت و با نماد امامان شیعه به میدان آمده بود و از احساسات دینی مردم برای پیروزی در انتخابات سوءاستفاده می کرد، در نهایت شکست خورد، حالا تصور کنید جنبشی غیردینی بخواهد در کشوری دینی و با مردمی سنتی و مذهبی موفق شود!

البته آرزو بر سبزها عیب نیست! پیشنهاد من به سبزها اینست که تا می توانید از این همایش‌ها برگزار کنید. ما شدیدا استقبال می‌کنیم. حتی حاضریم در برگزاری هرچه بیشتر و بهتر این قبیل همایش‌ها به شما کمک کنیم. چون تا زمانی که شما سرتان به این تخیلات گرم است، ما دلیلی برای نگرانی نداریم!

——-

* در متن اولیه سایت نوروز که من سخنان آقای محدثی را عینا از آنجا کپی کرده‌ام، ابتدا واژه کسرت گرایی نوشته شده بود که بعدا تصحیح شد.

در همین وبلاگ بخوانید:

جنبش فرادینی و زایش دین سبز!

منظورمان ازجنبش‌سبز،مقابله با اسلام‌است!

دین سبز هم به بازار آمد!

تعریف‌های جالب از جنبش سبز!

لینک‌های مرتبط:

روایت برنا از این همایش : برخی افراد جنبش سبز ملحدند و بعضی همجنس‌گرا!

منبع: saharnews.ir


هفتم 9 1388 22:30
X